unsgab
Cyberprzemoc w szkole - Wersja do druku

+- unsgab (http://unsgab.org)
+-- Dział: Psycholodzy i psychoterapeuci (http://unsgab.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Psycholog dziecięcy (http://unsgab.org/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Cyberprzemoc w szkole (/showthread.php?tid=38)Cyberprzemoc w szkole - Grzegorz - 11-18-2016

Cyberprzemoc to ostatnimi czasy bardzo często pojawiający się temat. Czy Wasze dzieci były jej ofiarami, jak radzą sobie z tym szkoły, jak mogą poradzić rodzice? I jakie formy przybiera cyberprzemoc? Jednym słowem w tym temacie poruszamy wszystkie zagadnienia dotyczące cyberprzemocy.


RE: Cyberprzemoc w szkole - mango - 11-23-2016

Moim zdaniem główną przyczyną problemu jest to, że rodzice kompletnie nie interesują się tym, co ich dzieci robią w sieci. prędzej się zdenerwują jak Jaś przyniesie dwóję, niż gdy się dowiedzą, że zwyzywał Krzysia w internecie. Nie uczymy naszych dzieci kultury i netykiety i potem im się wydaje, ze w anonimowo w internecie można zrobić wszystko bez konsekwencji. Rodzice powinni dzieciom do 13 roku życia blokować dostęp do facebooka i innych serwisów społecznościowych, a później kontrolować profile, do momentu aż dzieci będą w miarę dojrzałe. No i przede wszystkim z dziećmi trzeba rozmawiać w REALU, nie wierze, że jak ktoś swoją pociechę nauczy empatii w prawdziwym życiu to nagle taka osoba stanie się potworem logując się na czacie. Trochę długie mi wyszło to kazanie no ale kilka bardzo bulwersujących spraw już było.


RE: Cyberprzemoc w szkole - liszek - 02-23-2017

Pytanie tylko jak kontrolować zachowania dziecka w internecie skoro obecnie każde ma telefon z dostępem do niego. Nie da się temu zapobiec. Wydaje mi się, że szkoła powinna uczyć odpowiedzialnego korzystania z internetu. Trzeba też uczyć dzieci, że takie zachowania są złe i nie powinny krzywdzić innych, nawet jeśli to wirtualny świat.