unsgab
Zima w przedszkolu - Wersja do druku

+- unsgab (http://unsgab.org)
+-- Dział: Zdrowie dziecka (http://unsgab.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Choroba a żłobek/przedszkole (http://unsgab.org/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Zima w przedszkolu (/showthread.php?tid=127)Zima w przedszkolu - Tereska - 12-09-2016

Witam. Niestety jak to zimą bywa, dzieci zaczynają chorować. Mój maluch ma lekki katar, ale nie kaszle, nie ma gorączki ani zaczerwienionego gardła, ogólnie czuje się dobrze. Chcę go zaprowadzać normalnie do przedszkola, ale boję się troszkę reakcji opiekunek i innych rodziców w związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa. Niestety w okresie przedświątecznym nie mogę pozwolić sobie na wolne w pracy. Co robić?


RE: Zima w przedszkolu - helenkaa - 12-09-2016

Nie przejmuj się w ogóle. Chwilowy katar każdy może mieć. Jakby się doczepiały to powiedz, że to tylko katar i nic poza tym, że tak miewa Twój maluch raz na jakiś czas. Nie wiem, zależy jakie są opiekunki bo niektóre na pewno przewrażliwione. A dzieci w sterylnych warunkach też nie nabiorą odporności.


RE: Zima w przedszkolu - pielęgniarka45 - 12-09-2016

Ja moje dziecko mogłam wysłać do żłobka z lekkim katarem. Zależy gdzie jest zapisane i jak reagują na to opiekunki. Katar nie musi od razu oznaczać choroby wirusowej, czasem maluchy mają katar ot tak, przejściowo, gdy się zrobi zimniej lub cieplej. Czasem to też wynik uczulenia, alergii na pyłki np. Jak chcesz zobaczyć placówkę do której chodzi mój maluch to zerknij na przedszkolefairplay.info.pl/kontakt.


RE: Zima w przedszkolu - arturk78 - 12-13-2016

Moje dziecko całą zimę musiałoby nie chodzić do przedszkola, gdyby nie wolno tam było chodzić z katarem Oczko Nie przejmuj się, problemu nie powinno być żadnego Uśmiech