unsgab
Skąd się biorą antyszczepionkowcy? - Wersja do druku

+- unsgab (http://unsgab.org)
+-- Dział: Zdrowie dziecka (http://unsgab.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Szczepienia (http://unsgab.org/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Skąd się biorą antyszczepionkowcy? (/showthread.php?tid=115)Skąd się biorą antyszczepionkowcy? - karkam - 11-30-2016

Mam pytanie, skąd swoją wiedzę o szkodliwości szczepionek czerpią ci wszyscy antyszczepionkowcy? Jakoś tak wszyscy chyba czujemy, ze ich postulaty są debilne, ale ludzi o takich poglądach zdaje się przybywać. Czy istnieją jakieś badania naukowe, które potwierdzają obawy antyszczepionkowców? Chodzi mi głownie o wywoływanie autyzmu przez niektóre szczepionki oraz zmiany charakteru dziecka po szczepieniach.


RE: Skąd się biorą antyszczepionkowcy? - chirurg-mózgu - 12-13-2016

Jak to skąd debile się biorą? Ze swojej wylęgarni czyli internetu. Nie ma badań naukowych, które potwierdzałyby obawy antyszczepionkowców. Są za to takie, które potwierdzają skuteczność szczepień. Wczoraj czytałem, że koleś, który wymyślił te całą antyszczepionkową szajbę wycofał się ze swojego stanowiska (to on opublikował pseudo pracę naukową, w której dowodził, że szczepienia wywołują autyzm u niemowląt). Zresztą np. autyzm jest chorobą genetyczną, o niejednolitej etiologii, więc nie wiem w jaki sposób miałyby ją wywoływać szczepienia. Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie twoje wątpliwości w temacie.


RE: Skąd się biorą antyszczepionkowcy? - liszek - 02-23-2017

Głupota ludzka nigdy nie znała granic, nie zna i zapewne znać nie będzie...